nové traktory

Prodej traktorů v regionech v březnu 2018

Traktory se v jednotlivých regionech až na výjimky prodávaly v podobně nastoleném tempu jako v prvních dvou měsících

Jednoznačně nejvíce nových zaregistrovaných traktorů si připsal Středočeský kraj. V tomto kraji si našlo majitele 47 nových traktorů. Je to sice o 3 traktory méně než loni, ale vzhledem k tomu, že si pohoršila většina regionů, tak to stačilo na poměrně jednoznačné vítězství. Celkový prodej v celé ČR totiž klesl z 272 na 205 kusů. Středočeský kraj tak poskočil na první místo i v dosavadním prodeji tohoto roku. Na druhém místě v březnu i přes velký pád skončil Jihomoravský kraj. V tom se prodalo 24 nových mašin, o 20 méně než loni.

Zetor Major 80
Zetor Major 80

Rozdíl mezi třetím a devátým místem činil pouze 5 traktorů

V dalších regionech byly prodeje poměrně vyrovnané. Regiony seřazené na 3. – 6. místě si kromě Prahy oproti loňsku více či méně polepšily a v žebříčku se tak posunuly nahoru. Naopak všechny další regiony s výjimkou Zlínského si pohoršily.

Na třetí místo stačilo zaregistrovat 17 nových traktorů. To se povedlo v krajích Jihočeském a Olomouckém. Jihočeský kraj si oproti loňsku polepšil o jeden traktor, Olomoucký o celých 11.

Za nimi skončily postupně kraje Královehradecký s 15 kusy a Ústecký a hlavní město Praha shodně se 14 kusy. Praha se o 9 traktorů propadla. Osmý v pořadí skončil Moravskoslezský kraj se 13 kusy. Ten se tak v dosavadním žebříčku roku 2018 propadl na druhé místo. Devátý skončil Zlínský kraj, kde se prodalo 12 traktorů.

Další regiony už na 10 prodaných kusů nedosáhly. S 9 kusy skončily na děleném desátém místě kraje Pardubický a Plzeňský. Oba se o 10 traktorů propadly. Jedenáctá byla Vysočina se 7 traktory a pádem dokonce o 25 traktorů. Dvanáctý skončil Liberecký kraj s 5 zaregistrovanými stroji. Nejnižší prodeje byly jako obvykle v Karlovarském kraji. Zde se prodaly dva kusy, za celý rok 2018 se zatím prodal jen o jeden kus více.

Předchozí příspěvek

Prodej traktorů v březnu 2018 podle koňské síly

Další příspěvěk

To je nejnovější příspěvek

Autor

Tomáš Burian

Tomáš Burian

žádné komentáře

Přidat komentář

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *