nové traktory

Prodej traktorů v regionech v březnu 2018

Traktory se v jednotlivých regionech až na výjimky prodávaly v podobně nastoleném tempu jako v prvních dvou měsících

Jednoznačně nejvíce nových zaregistrovaných traktorů si připsal Středočeský kraj. V tomto kraji si našlo majitele 47 nových traktorů. Je to sice o 3 traktory méně než loni, ale vzhledem k tomu, že si pohoršila většina regionů, tak to stačilo na poměrně jednoznačné vítězství. Celkový prodej v celé ČR totiž klesl z 272 na 205 kusů. Středočeský kraj tak poskočil na první místo i v dosavadním prodeji tohoto roku. Na druhém místě v březnu i přes velký pád skončil Jihomoravský kraj. V tom se prodalo 24 nových mašin, o 20 méně než loni.

Zetor Major 80
Zetor Major 80

Rozdíl mezi třetím a devátým místem činil pouze 5 traktorů

V dalších regionech byly prodeje poměrně vyrovnané. Regiony seřazené na 3. – 6. místě si kromě Prahy oproti loňsku více či méně polepšily a v žebříčku se tak posunuly nahoru. Naopak všechny další regiony s výjimkou Zlínského si pohoršily.

Na třetí místo stačilo zaregistrovat 17 nových traktorů. To se povedlo v krajích Jihočeském a Olomouckém. Jihočeský kraj si oproti loňsku polepšil o jeden traktor, Olomoucký o celých 11.

Za nimi skončily postupně kraje Královehradecký s 15 kusy a Ústecký a hlavní město Praha shodně se 14 kusy. Praha se o 9 traktorů propadla. Osmý v pořadí skončil Moravskoslezský kraj se 13 kusy. Ten se tak v dosavadním žebříčku roku 2018 propadl na druhé místo. Devátý skončil Zlínský kraj, kde se prodalo 12 traktorů.

Další regiony už na 10 prodaných kusů nedosáhly. S 9 kusy skončily na děleném desátém místě kraje Pardubický a Plzeňský. Oba se o 10 traktorů propadly. Jedenáctá byla Vysočina se 7 traktory a pádem dokonce o 25 traktorů. Dvanáctý skončil Liberecký kraj s 5 zaregistrovanými stroji. Nejnižší prodeje byly jako obvykle v Karlovarském kraji. Zde se prodaly dva kusy, za celý rok 2018 se zatím prodal jen o jeden kus více.

Předchozí příspěvek

Prodej traktorů v březnu 2018 podle koňské síly

Další příspěvěk

To je nejnovější příspěvek

Autor

Tomáš Burian

Tomáš Burian

žádné komentáře

Přidat komentář

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *