nové traktory

Prodej traktorů v březnu 2018

V březnu se registrovalo dohromady 205 traktorů, což je o 49 více než v únoru. Za loňským březnem však ten letošní o 67 kusů zaostal a za první čtvrtletí roku 2018 se prodalo o 12 kusů méně.

Prodej traktorů v březnu 2018 dopadl opět dobře pro značku John Deere. Zelenožlutých traktorů se prodalo 41, což je o jeden kus více než loni. Za tento měsíc, stejně jako za celé čtvrtletí, na tom tedy tyto vozy byly nejlépe.

Druhé skončily traktory z dílny Case IH. Těch se prodalo 29, což je jen o dva méně než za první dva měsíce letošního roku. Case IH tak v prvním čtvrtletí poskočilo na druhé místo i celkově. Vzhledem k tomu, že se však v březnu této značce dařilo i loni, to rapidní zvýšení prodeje neznamená. V loňském březnu značka prodala o tři kusy méně a celkově za první čtvrtletí si polepšila o pět traktorů.

Bednu doplňuje Fendt. V březnu si našlo nového majitele 21 traktorů této značky. To je na chlup stejně jako loni a v prvním čtvrtletí si Fendt polepšil o dva traktory, poskočil tak na 34 kusů.

Ze zimního spánku se pomalu probírá Zetor, pátá skončila Kubota

Prodeje Zetoru jsou letos zatím nezvykle nízké. V březnu tomu nebylo o mnoho jinak, ovšem 17 kusů znamená alespoň oproti prvním dvěma měsícům mírné oživení. Oproti loňsku to je však opět ztráta, tentokrát o 27 kusů. Za první čtvrtletí Zetor prodal 30 traktorů, o celých 64 méně než loni.

Kubota za loňskými výsledky ztrácí pouze mírně. V březnu ztratila jeden kus jak na Zetor, tak na svůj loňský počin. Nových traktorů z této dílny tak bylo zaregistrováno 16. Když přičteme 10 traktorů z ledna a února, dostaneme se v prvním čtvrtletí na číslo 26. To jsou o čtyři kusy méně než za stejné období vloni.

New Holland se ocitl na děleném šestém místě s traktory Deutz-Fahr. Posunul se sice v průběžném pořadí letošních tabulek na třetí místo, i tak ale oproti loňsku podobně jako Zetor spíše paběrkuje. Prodej traktorů v březnu 2018 byl pro New Holland oproti stejného měsíce 2017 nižší o 20 kusů. v prvním čtvrtletí prodal méně téměř o polovinu, tedy 43 kusů namísto loňských 82.

Předchozí příspěvek

Traktory o síle 301 a více koňských sil a jejich prodej v únoru 2018

Další příspěvěk

Prodej traktorů v březnu 2018 podle koňské síly

Autor

Tomáš Burian

Tomáš Burian

žádné komentáře

Přidat komentář

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *