nové traktory

Valtra s obnovitelným palivem

Valtra se stala první značkou ve světě traktorů, která začala používat obnovitelný Diesel značky Neste u všech svých traktorů. To znamená, že asi 700 tisíc litrů Dieslu ročně bude nahrazeno stoprocentně obnovitelným palivem.

Valtra je jedním z předních světových výrobců traktorů. Dnes začala značka klást na ekologii ještě větší důraz než kdy předtím. Od nynějška bude každý traktor, který vyjede z garáže Valtra, doplněn o obnovitelné palivo Neste MY Renewable Diesel.

Co to je Neste MY Renewable Diesel?

Ve stručnosti můžeme říci, že se jedná o nižší emise výfukových plynů, tedy čistější a také účinnější spalování než v případě bionafty. Kromě toho má tato nafta také lepší vlastnosti chlazení a skladování. Je to vysokohodnotná obnovitelná nafta, také známá jako HVO – tedy hydrogenovaný rostlinný olej. Neste s obnovitelným palivem se vyrábí pouze ze zbytků a odpadů, z použitého tuku nebo rostlinného oleje. Při výrobě se odstraní nečistoty a olej se podrobí hydrolýze za vysoké teploty. Tímto procesem vznikne palivo bez zápachu, které má stejné chemické složení jako tradiční fosilní nafta.

Valtra s obnovitelným palivem

Valtra se díky použití obnovitelného paliva snaží posílit svou roli odpovědného a inovačního výrobce. Díky tomuto spojení bude zákazníkům každý tkaktor dodán s motorem na stoprocentně obnovitelné palivo. To také zlepší oběh hospodářství, protože některé suroviny pro výrobu těchto paliv budou dodány právě od farmářů, jako jsou ti, kteří tento traktor používají.

Na závěr pár slov od Mikko Lehikoinena, ředitele marketingu ve firmě Valtra, krerý k projektu Valtra s obnovitelným palivem říká:

„V dnešní době je pro nás důležité uzkázat našim klientům, že podnikáme rozhodné kroky k ochraně životního prostředí. Neste MY nám nabízí jednoduchý způsob, jak se posunout směrem k aktivitám šetrným k životnímu prostředí. Jmse obrovský konzument dieselových paliv, proto je pro nás tento  krok opravdu značný“

Předchozí příspěvek

Nejpopulárnější traktory podle koňské síly v roce 2017

Další příspěvěk

Prodej traktorů u našich sousedů

Autor

Tomáš Burian

Tomáš Burian

žádné komentáře

Přidat komentář

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *