nové traktory

Prodej traktorů v regionech – únor 2018

Celkem se v únoru prodalo 146 traktorů. Zatímco v lednu byla více než polovina pouze ze dvou regionů, tentokrát to bylo vyrovnanější.

Únorový prodej traktorů v regionech byl poměrně vyrovnaný. Nejvíce se prodalo ve Středních Čechách, 23 kusů. 20 kusů dosáhla Jižní Morava a 15 nových traktorů vyjelo v Moravskoslezském kraji, který tak zatím letos stále drží prvenství. Na druhé straně tabulky je poté region Karlovarský, kde si svého majitele nenašel ani jeden traktor.

Prodej na Jižní Moravě zatím pod očekáváním, daří se v Moravskoslezském kraji

Zatím za loňskými výsledky pokulhává především Jihomoravský kraj. V únoru se zde sice prodalo druhé největší množství, ovšem oproti loňsku si i tak pohoršil a celkově je zde prodej o 23 traktorů nižší, tedy 36 kusů oproti 59 loňským. Naopak v Moravskoslezském kraji se prodalo za první dva měsíce již 82 traktorů. To dělá o celých 55 více než loni. I přestože v 9 ze 14 regionů byl prodej vyšší než loni, prodalo se pouze o dva traktory více. Je to tím, že prodej byl vyšší pouze nepatrně. Největší kladný rozdíl co do počtu zaznamenala oproti loňskému únoru Vysočina, a to zlepšení o 7 traktorů. Což opravdu není hodně. Naopak záporný rozdíl byl nejvyšší v Jihomoravském kraji, a to 11 kusů. Jihočeský kraj a Praha poté měli shodně o 7 prodaných kusů méně.

Předchozí příspěvek

Nejprodávanější modely v únoru 2018

Další příspěvěk

Traktory v segmentu do 65 koňských sil a jejich prodej v únoru

Autor

Tomáš Burian

Tomáš Burian

žádné komentáře

Přidat komentář

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *