nové traktory

Prodej traktorů v Únoru 2018

Prodeje byly podobně jako loni docela nízké. Výsledky obvyklých lídrů jsou spíše rozpačité.

Prodej traktorů v únoru 2018 byl co do počtu kusů téměř stejný jako loni, prodalo se o 2 traktory více. Celkem si tak nového vlastníka našlo 146 nových kusů. Prodeje tradičních lídrů jsou zatím spíše pod očekáváním.

První místo obsadil John Deere

Na prvním místě v únoru skončil John Deere. Ten je zároveň jediným ze zvyklé TOP trojky, který si letos polepšil. Zatím z jeho závodu v tuzemsku vyjelo 47 traktorů, z toho 34 v únoru. Tímto si v únoru polepšil o 16 kusů oproti loňskému roku a celkově letos prodal o 9 traktorů více než ve stejném období loni. Prodej traktorů v únoru 2018 tak byl pro John Deera úspěšný a na trhu drží více než 13% podíl.

Druhé místo CASE IH, těsně za nimi New Holland

Na druhém místě v únoru skončily traktory Case IH s 22 prodanými kusy, což je o 5 více než loni. Čtvrté místo pak drží celkově, když dohromady s lednem vyjelo z jejich garáží 31 traktorů. To dělá podíl necelých 9%. Na záda Case IH dýchá New Holland. Ti skončili v únoru třetí o dva kusy za nimi a jeden kus z pátého místa ztrácí na Case IH také celkově. Pro New Holland jde však o výsledek spíše rozpačitý, protože oproti loňsku si zatím výrazně pohoršili. V únoru prodali o 6 kusů méně než loni, v průběhu roku zaostávají dokonce o 19 traktorů. Na druhém místě jsou letos zatím s 36 prodanými kusy shodně traktory Belarus a Dongfeng. Tyto značky však v únoru žádný další traktor neprodaly.

Nejvíce propadává Zetor, Zoomilion už prodal více než za celý loňský rok

Fendt 211 Vario
Fendt 211 Vario

Největší propad zatím zaznamenává brněnský Zetor. V únoru z jejich dílen vyjelo 7 nových traktorů, což je o 13 méně než loni. Celkem za oba měsíce vyjelo od Zetoru 13 traktorů oproti loňským 50. V součtu obou měsíců je tak před Zetorem kromě Case IH, New Hollandu, Belarusu a Donfengu ještě Zoomilion s 24 kusy (20 z ledna a 4 z února). Ten tak už letos má více prodaných traktorů než za celý loňský rok. Stejně traktorů jako Zetor prodal letos ještě Fendt.

Předchozí příspěvek

Prodej traktorů u našich sousedů

Další příspěvěk

Nejprodávanější modely v únoru 2018

Autor

Tomáš Burian

Tomáš Burian

žádné komentáře

Přidat komentář

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *